Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Starší žáci (U15) » 2023/2024

Starší žáci HBK Bulldogs Brno přispěli k 1. místu SK Jihlava na prestižním turnaji v Plzni

publikováno 04.02.2024

report z turnaje

V sobotu 27.1. 2024 se Radek Kočařík ml. s Ondrou Matějkou zúčastnili velmi prestižního turnaje starších žáků v Plzni v barvách SK Jihlava. Postupně se utkali s HBC Pardubice (momentálně vedoucí tým skupiny Čechy východ) s HBC Hostivař (momentálně vedoucí tým skupiny Čechy střed+sever) a s domácí HBC Plzeň (momentálně na třetím místě ve skupině Čechy jih+západ, ale jen díky menšímu počtu odehraných zápasů). Přinášíme Vám report z turnaje.

1. zápas Jihlava - Pardubice

Jihlava nevstoupila do zápasu dobře, hráči byli už před utkáním lehce nervózní, měli velký respekt ze soupeře a přestože je trenéři nabádali, že je důležité zachytit začátek zápasu a turnaje, tak hned v 55 sekundě po čistě vyhraném buly, propadla Raučinovi lehká střela od modré čáry do branky. Pardubice byli poté na koni, nicméně jihlavské barvy pozvedl Blaha - nejmenší hráč na hřišti a pravděpodobně i na turnaji, když v 5. minutě obkroužil celou branku a rychle zasunul míček za brankovou čáru pardubické gólmanky, která se nestihla přemístit k druhé tyčce. Na něj navázal v 7. minutě Moudrý a když ještě v téže minutě po dalších 29. sekundách po nahrávce od Merhauta nedal umístěnou střelou z první šanci pardubické gólmance Kočařík, tak velký favorit lehce znervózněl. Do druhé třetiny Pardubice nastoupili velmi aktivně a hned ve 14. minutě snížili na 3:2. Poté začali Pardubice jihlavské přehrávat, ale do vyložených šancí se dostávali ojediněle. Ve třetí třetině tlak Pardubic pokračoval a vyústil v 29. minutě k vyrovnávací brance. Když už se pomalu zápas blížil do remízového konce, tak necelé tři minuty před koncem vsítil Merhaut po dorážce střely Kočaříka rozhodujíci branku zápasu. Výhru jihlavských totiž potvrdil v poslední minutě gólem z půlky hřiště do prázdné branky Kočařík a sekundu před koncem trefil přes celé hřiště prázdnou bránu i Moudrý. SK Jihlava – HBC Pardubice 6:3

2. zápas Hostivař – Jihlava

Do druhého zápasu nastoupila Jihlava bez větší přestávky a tentokráte od začátku se všemi 13 hráči na tři útoky a dvě obrany. Začátek zápasu byl podobný tomu prvnímu, kdy se na konci první minuty dostala Hostivař do vedení. Ve druhé minutě pak přidali hráči z Prahy další gól dokonce ve vlastním oslabení.. V čase 2:20 snížil ještě v téže přesilovce Korčák na 2:1 po přihrávce od Kočaříka, kterou lehce tečoval Moudrý, nicméně za další minutu to bylo již 1:3. V tu chvíli trenéři zasáhli do sestavy a dále v zápase pokračovaly již jen dvě formace, které odehrály celý první zápas. Od té chvíle začali mít jihlavští navrch a svoji převahu postupně proměňovali v góly. Již v 5. minutě po střele Volfa dorazil pohotově Kočařík míček do branky mezi nohama hostivařského brankáře, který mu vypadl po předchozím zákroku. Již v šesté minutě pak bylo srovnáno, kdy Merhautova nahrávka před branku skončila k úžasu všech v soupeřově síti. Po divoké přestřelce v úvodu zápasu, kdy za 6 minut padlo 6 branek se střelci na dalších 12 minut odmlčeli. Poté do zápasu výrazně zasáhla druhá formace a především Gruss, který během dalších 12 minut nasázel hattrick a to ještě po jeho první brance skóroval Blaha. Vysokou výhru týmu z Vysočiny pak ozdobil pěknou individuální akcí Kočařík, kdy po přihrávce od brankaře Raučiny přeběhl celé hřiště, na polovině si prohodil jednoho bránícího hráče, poté předběhl druhého obránce, přes kterého se dokázal z pravé strany dostat na střed hřiště a při pohybu směrem dále do leva, ač tísněn obráncem, poslal míček mezi nohy přemísťujícího se gólmana. SK Jihlava – HBC Hostivař 8:3

3. zápas Plzeň – Jihlava

Do svého posledního zápasu vstupovala Jihlava s vědomím, že pokud získá alespoň bod za remízu, tak vyhraje celý tento prestižní plzeňský turnaj pravděpodobně nejlepších týmu starších žáků z celé republiky, a to i bez ohledu na výsledek posledního zápasu. V první třetině gól nepadl, nicméně v jeho samém závěru byl vyloučen Blaha. Jihlavský tým tedy začal druhou třetinu v oslabení, nicméně specialista na tuto disciplínu Gruss ukázal opět svoji rychlost a z pravé strany se řítil sám na plzeňského gólmana. Svůj únik zakončil střelou, která byla sice nepřesná, ale ta se od zadního mantinelu odrazila zpět přímo na jeho hokejku a to navíc před odkrytou domácí branku s čím si již bez problémů tento střelec poradil. I v druhé části byli jihlavští lepším týmem nicméně se dokázali gólově prosadit pouze jednou, když se trefil Moudrý po rychlé souhře s Blahou. V závěru druhé třetiny pak domácí snížili na 1:2. Když poté v 28. minutě zvýšil další šťastnou střelou Merhaut, tak to vypadalo pro jihlavské velmi dobře. Ještě i necelých 5 minut před koncem bylo vše dle jihlavského plánu. Poté přišel sporný faul a přesilovka domácích, kterou Plzeň těsně před jejím koncem využila a rázem byl stav zápasu 3:2. Domácí tým gól povzbudil a ten se vrhl ihned do dalšího útoku a přetížená sestava jihlavských již přestala stíhat. Po dalším závaru před jihlavskou brankou rozhodčí po střele domácích přerušili hru s tím, že domácí vstřelili branku, kterou zřejmě nikdo jiný než oni neviděli. Po protestech hostujícího týmu jim byl navíc udělen ještě osobní dvouminutový trest a domácí měli další přesilovku. Tu se jim podařilo za dalších 20 sekund proměnit a tím pádem otočit zápas ve svůj prospěch, což bylo pro hostující střídačku příliš z čehož vyplynul další osobní dvou minutový trest. Tuto třetí přesilovku v krátkém čase před koncem utkání se již domácím využít nepodařilo, ale ta připravila Jihlavu definitivně o jakoukoliv možnost vyrovnat zápas. Jihlava tak prohrála, přestože byla 30 minut lepším týmem a domácím stačilo posledních 5 minut k tomu aby dvoubrankovou ztrátu otočili ve svůj prospěch SK Jihlava – HBC Plzeň 3:4

Jihlava tak musela čekat jak dopadne poslední utkání turnaje mezi Hostivaří a Pardubicemi, s tím, že pokud Pardubice vyhrají v normální hrací době, tak bude Jihlava první jinak skončí na druhém místě za domácími. Zápas lépe rozehrála Hostivař která vedla 1:0 a 3:1, nicméně Pardubice nakonec roli favorita v tomto zápase potvrdily a zápas v druhé půlce utkání otočili ve svůj prospěch a SK Jihlava mohla slavil 1. místo v turnaji. HBC Hostivař - HBC Pardubice 4:6