Úvod » Starší žáci (U15) » 2022/2023

4.3. 2023 Starší žáci začali jarní sezónu stejně jako skončili na podzim a to výhrou na turnaji (tentokrát) v Kyjově se skvělým skóre 20:3.

publikováno 04.03.2023 (aktualizováno 12.05.2023)

report z turnaje v Kyjově

V prvním zápase s domácím týmem měli buldoci od začátku převahu. Poprvé se prosadil ve 3. minutě Jakub Havlásek. V první třetině pak hosté přidali další tři góly. Stejný počet gólů buldoci vstřelili i v druhé třetině, kdy se domácím podařilo korigovat výsledek. Ve třetí třetině pak skóre vyrostlo až na 14:1, kdy už bylo poměrně dost vidět, že domácí nastoupili v oslabené sestavě pouze s devíti hráči do pole.

Ihned v dalším zápase se buldokům postavil vedoucí tým moravské ligy starších žáků ze Zohoru. Výškově a váhově šlo o úplně jiného soupeře. Utkání mělo vyšší tempo na které si museli buldoci chvíli přivyknout. Zohor tak měl ze začátku trochu více ze hry. Skóre ale otevřel opět Jakub Havlásek, tentokrát v 8. minutě. Utkání pak zlomila druhá třetina, kdy se buldokům podařilo během 128 sekund (mezi 17. až 20 minutou) vstřelit tři branky a odskočit na 4:0. Zohor si následně vzal oddechový čas po kterém se vzchopil a začal buldoky tlačit. Zvýšené úsilí Zohoru vedlo k poměrně rychlému snížení ve 22. minutě na 4:1, nicméně za další čtyři minuty vrátil čtyřgólové vedení buldokům opět velmi agilní Matyáš Jankůj. Ve třetí třetině pak oba týmy vstřelily po jednom gólu, kdy se první prosadili buldoci a Zohor poté korigoval na konečných 6:2.

Tým buldoků na turnaji táhla hlavně nově složená 1. lajna (při absenci některých hráčů) ve složení Petra Loubalová, Lukáš Moravský, Jakub Havlásek zezadu notně podporovaná Matyášem Jankůjem.

Tým Zohoru, který suverénně vede ligovou tabulku starších žáků, v této sezóně na Moravě zatím s nikým kromě buldoků neprohrál a má s nimi momentálně dokonce negativní bilanci na zápasy 1:3. Bohužel pro buldoky si ale do ligové tabulky oba týmy připsaly po 3 bodech za jednu výhru. Nicméně doufejme že buldokům forma vydrží, neboť již příští víkend je čeká velmi důležité dvojutkání v Opavě.