Úvod » Starší žáci (U15) » 2022/2023

15.4. 2023 v Zohoru - výkon starších žáků jako noc a den

publikováno 15.04.2023 (aktualizováno 19.04.2023)

report z dalšího dvojutkání ligy starších žáků

V sobotu 15.4. starší žáci vyrazili na Slovensko k dalším zápasům. Po propršeném celém pátečním dni mělo pršet i v sobotu a tak se některým hráčům a rodičům do Zohoru na malé asfaltové hřiště moc nechtělo. Přestože nakonec buldoci dorazili v celkem hojném počtu, tak první utkání se jim vůbec nepovedlo. Trenéři se snažili tým připravit na to, že na tomto hřišti se nedá moc kombinovat ani tahat míček a že je potřeba hru zjednodušit, snažit se hodně střílet a dorážet do brány, tak jak to hraje domácí tým. Bohužel měl soupeř od začátku lepší pohyb, byl důraznější a vypadalo, že chce i více vyhrát. To se projevilo postupně i ve skóre, kdy se Zohor dostal do vedení po dorážce, když jejich hráč dostali mezi kruhy dostatek prostoru se otočit a vystřelit. Druhý gól padl po šťastné teči střely od modré čáry, kterou si za záda brankaře stečovali buldoci. Domácí se tak dostali na koně a zápas kontrolovali. Buldoci se sem tam k nějaké střele a šanci sice dostali, ale byl to spíše souboj s nerovným asfaltovým hřištěm než se soupeřem. Nahrávky přeskakovaly hokejky, a kd

yž už se někdo dostal do brejku, tak nechal míček za sebou apod. Domácí byli na hřiště zvyklí a tak jim nedělalo problém postupně skóre navyšovat. Až za stavu 0:4, na začátku třetí třetiny, se konečně prosadili i buldoci, když snížil Jakub Havlásek po přihrávce Lukáše Kučerky, což ale na domácí nestačilo. Ti si splnili svoji dvou golovou normu na třetinu a v pohodě si dokráčeli k pohodlnému vítězství.HBK Roconaba Zohor - HBK Bulldogs Brno 6:1

Po krátké pauze nastoupili oba týmy k dalšímu zápasu a vypadalo to od začátku jako souboj úplně jiných soupeřů. Buldokům pomohlo rychlé vyloučení domácích již v 6 sekundě. Přesilovku totiž využil v 56 sekundě Radek Kočařík, kdy bekhendovou střelou z mezikruží trefil horní růžek domácí branky po přihrávce Jakuba Cebáka. Vstřelený gól buldoky ještě více povzbudil a ti po přeházení sestavy, vynucené i zraněními dvou hráčů, hráli úplně jinak. Najednou měli více pohybu, hráli důrazněji a domácí jakoby nevěděli co hrát. Buldoci si připravovali postupně spoustu dobrých šancí, kdy měl dobrý pohyb v útočné třetině i nově složený druhý útok Ivo Moudrý - Lukáš Kučerka - Radek Kočařík. Dlouho se z žádné šance ani prvního útoku nic neurodilo až defacto bekhendové nahození Jakuba Havláska ve 23. minutě skončilo v bráně domácích. Buldoci tentokráte aktivně napadali a nutili tak domácí obránce hrát rychle a ti pak občas udělali i nějakou chybu. Jednu z nich pak v 37. minutě využil Jakub Havlásek, když zachytli rozherávku domácích a přesnou ranou z levého kruhu vymetl také pravý horní růžek domácí svatyně. Domácím pak nepomohl ani time-out a buldoci si tentokráte pohlídali jak výhru tak i čisté konto proti prvnímu týmu v tabulce.HBK Roconaba Zohor - HBK Bulldogs Brno 0:3

Otázkou zůstává jak by vypadal první zápas kdyby k němu buldoci přistoupili jako k tomu druhému, ale každopádně na hru na asfaltu si bohužel vždy cca jeden zápas musejí nyní již znovu zvykat.