Úvod » Starší žáci (U15) » 2022/2023

29.10. 2022 3. kolo ligy starších žáků v Kyjově

publikováno 29.10.2022 (aktualizováno 20.01.2023)

report z dvojutkání v Kyjově

V sobotu ráno 29.10. 2022 se starší žáci vydali do Kyjova sehrát třetí dvojutkání v sezóně. Do prvního zápasu vstoupili buldoci dobře když již ve třetí minutě otevřel skóre Jakub Havlásek po nahrávce Radka Kočaříka. Poté ale začali mít převahu domácí, kteří těžili z toho že hřiště bylo vlhké a míček byl měký a lepil se našim hráčům na hokejky. Většina buldoků neměla na tento klouzavý povrch správné obutí a tak prohrávali lehce osobní souboje i s více jak o hlavu menšími protihráči. Přesto buldoci vedení do konce třetiny uhájali.

Ve druhé třetině se obraz hry přiliš nezměnil ba naopak převaha domácích a lepší pohyb (celý tým domácích měl boty na kluzký povrch) vyústil ve vyrovnávací branku, kterou v 25. minutě vstřelil Šimon Pokorný. V 28. minutě pak dostali domácí velkou příležitost ujmout se vedení, když byli během cca 30 sekund vyloučení Radek Kočařík a Ondřej Matějka, oba za podražení. Domácí tak dostali příležitost hrát dlouhou přesilovku 5 na 3. Buldoci dlouho odolávali přežili 1,5 minuty ve třech, ale krátce před skončením druhého trestu, a tedy již v přesilovce 5 na 4, se domácí přece jen nakonec prosadili ,navíc 30 sekund před koncem druhé třetiny.

Ve třetí třetině vše pokračovalo ve stejných kolejích. Ve 36. minutě navýšil vedení domácích opět Šimon Pokorný a když za 65 sekund přidala další gól Monika Koudelková a domácí tak odskočili na rozídl tří branek, tak by si na buldoky v tu chvíli již určitě nikdo "nevsadil". Domácí byli na koni, prostě v laufu a nic nenasvědčovalo tomu, že by buldoci z prvního zápasu měli vytěžit nějaký bod. Cca pět minut před koncem domácí sáhli k výměně brankáře a tím tak trochu buldokům pomohli, neboť po chvilce brankáře z přípravky přivítal gólovou střelou Radek Kočařík a když za dalších 33 sekund vstřelil další branku Sebastian Volf, tak domácí rychle sáhli k navrácení 1. gólmana do branky. Velké vzepětí buldoků tím dokázali přibrzdit. Další gól buldoků stále nepřicházel a tak sáhl hostující tým k odvolání brankaře. Domácí dlouho odolávali a když už to vypadalo že domácí zápas vyhrají, tak Jakub Havlásek v nouzi poslal z pozice obránce nahrávku na v tu chvíli také obránkyni Petru Loubalovou, která se mezi modrou a červenou čarou do střely pořádně opřela a propálila vše co jí stálo v cestě. Míček byl snad ještě tečován, neboť ze střídačky bylo vidět jak padá mírně dolů do brány, ten okamžik trval snad minutu, nicméně když míček skončil v bráně a následně zazněl klakson oznamující konec utkání tak buldočí střídačka expoldovala. Naopak domácí hráči leželi zklamaní na zemi a nemohli uvěřit že tak dobře rozjetý zápas nevyhráli v základní hrací době.

O tom kdo vyhraje první zápas tak musely rozhodnout nájezdy. Domácí se ale rychle oklepali a hned první jejich nájezd proměnil Martin Jordán. Ostatní exekutoři gól dát nedokázali a tak Jakub Havlásek ve třetí sérii musel dát gól, což se mu i povedlo, nicméně další nájezdník z Kyjova, Šimon Pokorný také proměnil a domácí tak nakonec po velkém dramatu vyhráli 5:4 na nájezdy. HBK Kyjov - HBK Bulldogs Brno 5:4ss

Po krátké pauze nastoupili oba týmu k druhému zápasu. Zde se buldokům opět podařil dobrý vstup do utkání, když už dokonce ve 29. sekundě skóroval Lukáš Moravský po přihrávce Jakuba Havláska. Hřiště již vyschlo a pohyb buldoků byl lepší neboť to tolik nebo místy skoro vůbec neklouzalo a dařilo se také hlídat náběhy a rychlé protiútoky domácích. Do konce třetiny již další gól nepadl. Do druhé třetiny vstoupili buldoci ještě lépe než do té první když se v 18. sekundě znovu prosadil Lukáš Moravský. A jelikož už další gól nepadl, i díky tomu, že domácí tým trval na hře s měkkým míčkem, který se lepil na hokejku a nešlo s ním dobře kombinovat, tak tentokrát se před koncem utkání k power-play odhodlali domácí. Ti však nebyli tak úspěšní a naopak do prázdné branky v čase 42:04 zvýšil Jakub Havlásek a dále v čase 43:17 i Petra Loubalová, čímž zápas definitivně rozhodli. HBK Kyjov - HBK Bulldogs Brno 0:4