Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Starší žáci (U15) » 2022/2023

Starší žáci se s podzimní sezónou rozloučili prvním místem na turnaji v Brně 26.11.2022

publikováno 26.11.2022 (aktualizováno 18.12.2022)

report z turnaje nepočítaného do tabulky ligy starších žáků

Starší žáci HBK Bulldogs Brno se rozloučili s podzimní částí této sezóny prvním místem na domácím turnaji pořádaném 26.11. 2022 v Brně. V první zápase nastoupili v 10:00 hod proti Kyjovu a na přání soupeře se toto utkání odehrálo jen na 3*12 minut. Vzhledem k velkým absencím, kdy buldokům scházeli tři centři a tři obránci, jsme hráčům tentokrát naordinovali hru ze zajištěné obrany. Soupeř tím byl evidentně zaskočen a tak se první minuty odehrávaly ve velmi pozvolném tempu. Buldoci se drželi ve zformované obraně, čekali na chyby soupeře, a ten se snažil dostat do útočné třetiny rychlou nahrávkou na nabíhajícího útočníka. Po pěti minutách, kdy oba týmy zkoušely co kdo a jak vlastně bude hrát se po nahrávce Radka Kočaříka prosadil Jakub Havlásek a otevřel tak skóre zápasu. Za necelé 4 minuty pak zpoza brankové čáry našel Radek Kočařík mezi kruhy volného Tomáše Kličku a ten zvýšil na 2:0 pro buldoky. Více branek již v první třetině nepadlo.

Po čtyřech minutách druhé třetiny ale Kyjov skulinku v obraně buldoků přece jenom našel, když si mezi obránce naběhl Benjamín Kavan a lehkou ale umístěnou střelou, z krátkého brejku od modré čáry, snížil na 2:1. Buldoci přispěchali s rychlou odpovědí, když jim za 30 sekund vrátil dvougólové vedení a také klid na hokejky Jakub Havlásek po přihrávce Radka Kočaříka. Přesně po dalších dvou minutách, v čase 17:39 si tyto dvě křídla prvního útoku souhru zopakovaly a Jakub Havlásek po další přihrávce Radka Kočaříka vedení buldoků navýšil. Za necelou minutu poté (v čase 18:26) v přesilové hře si oba hráči role vyměnili a skóroval tak Radek Kočařík po přihrávce Jakuba Havláska. V tu chvíli buldoci procházeli obranou soupeře jako nůž máslem, což vyvrcholilo v 23. minutě kdy se u levého mantinelu uvolnil Jakub Havlásek a následně naservíroval jako na "zlatém podnose" míček osamocenému Radku Kočaříkovi před zcela prázdnou branku. Ten nabídkou nepohrdl a pohodlně skóroval. V této drtivé sedmiminutovce tak buldoci odskočili již do pětigólového trháku.

Kdo očekával, že se ve třetí třetině bude zápas již jen dohrávat tak se zmýlil, neboť hned po 14 sekundách se aktivně nastoupivší Kyjov dočkal, zásluhou Moniky Koudelkové, snížení z předbrankového prostoru. Buldoci se poté opět zformovali a do dalších šancí soupeře již moc nepouštěli. Skóre zápasu pak uzavřel dvě a čtvrt minuty před koncem Jakub Havlásek jak jinak než po nahrávce Radka Kočaříka. Toto ofenzivní duo v tomto zápase dosyta ukojilo svoje gólové choutky a po nejlepší vzájemné souhře v kariéře bylo u všech gólů buldoků - Jakub Havlásek (4+3) a Radek Kočařík (2+5). K tomuto dozajista líbivému představení jim pomohl Tomáš Klička, který vše odehrál od zadu a za černou práci byl odměněn i vstřeleným gólem v první třetině, kdy se jako centr nacházel přesně tam kde měl. Dvě druhé nahrávky zaknihoval i Vojta Kalina, který vše jistil v první obranné dvojici tentokrát s Honzou Olišarem. Neztratil se ani druhý útok ve složení Štěpán Kukla - Tobiáš Merhaut - Petra Loubalová, který také podnikal nebezpečné výpady. Za nimi spolehlivě odehrál svůj part Matěj Vávrů dnes s dobře hrajícím Honzou Trčkou. Dodatečně do zápasu naskočil i Dominik Maršálek, který tradičně dělal vítr v obraně soupeře a sváděl těžké osobní souboje tentokráte výjimečně i s výškově srovnatelnými hráči. Co se nepovedlo v poli pak hasil v bráně spolehlivý Dušan Pavlásek. HBK Bulldogs Brno - HBK Kyjov 7:2

V druhém zápase nastoupil HBK Kyjov proti HBK Roconaba Zohor. Když v 9. minutě první třetiny Zohor zvyšoval již na 3:0 vypadalo to na jasný výsledek. Nicméně poté se HBK Kyjov adaptoval na vyšší tempo zápasu, začal důsledněji bránit a tradičně hrozil z brejků. Za zbývajících 36 minut zápasu padly již jen další dvě branky.  HBK Kyjov - HBK Roconaba Zohor 0:5

Do posledního zápasu a zároveň tak k utkání o první místo turnaje nastoupili ve 14:00 buldoci proti Zohoru. Tempo utkání bylo od začátku někde jinde než v prvním zápase a tak buldoci měli chvíli problém se adaptovat. Nicméně přenesli si do utkání pevnou obranu která fungovala a počáteční nápor soupeře ustála. Krátce po začátku utkání pak buldoci dostali velkou injekci energie, když do utkání naskočila velká posila. Z právě skončeného utkání buldočích juniorů v Malenovicích totiž dorazil posílit buldoky Matyáš Jankůj. Ten do utkání vlétl jako uragán, zřejmě si přenesl tempo z předchozího svého zápasu, kde hrál o dvě kategorie výše se soupeři až o pět let staršími. Obraz zápasu se změnil a když byl na hřišti nově složený první útok Jankůj - Havlásek - Kočařík (ten dostal tentokrát defenzivní úkoly), tak začali mít buldoci navrch. Poprvé se Mayáš Jankůj prosadil v 9. minutě. Na něj za necelou minutu navázal Jakub Havlásek a jelikož i Zohor disponoval kvalitní obranou tak více branek již v první třetině nepadlo.

Na začátku druhé třetiny pak zafungovala souhra dua Havlásek - Jankůj, kdy druhý jmenovaný navýšil vedení buldoků. Poté buldoci lehce polevili v obraně a Zohor se ve vyrovnaném utkání dostal zpět do hry o vítězství v zápase i v turnaji, když v 21. minutě snížil a o necelou minutu a půl se dokonce dotáhl na rozdíl jednoho gólu. Buldoci se následně vrátili k zodpovědnější obraně a rozlet soupeře přibrzdili. Ke konci druhé třetiny se jim pak podařilo dokonce něco podobného jako soupeři, když v čase 28:31 po ose Kočařík - Havlásek - Jankůj skončil po čtvrté míček v brance soupeře a Matyáš Jankůj dovršil hattrick. Navíc tři sekundy před koncem druhé třetiny přidal Matyáš Jankůj svůj čtvrtý gól v utkání opět po přihrávce od Jakuba Havláska. Buldoci tak po dvou třetinách vedli 5:2.

Třetí třetina pak začala podobně jako ta druhá skončila a góly padaly v rychlém sledu za sebou. Ve 32. minutě se prosadil Matyáš Jankůj, aby za 30 sekund Zohor snížil na 6:3 díky Tomáši Šujanovi, nicméně za dalších 17 sekund opět skóroval Matyáš Jankůj. Na rozdíl tří gólů dotáhl za další 2,5 minuty Zohor Matúš Lukna ale do dvou minut znovu zapsal další zásah Matyáš Jankůj. V divoké devítiminutovce tak mezi 29. a 38. minutou padlo 7 gólů a tedy více jak polovina z celého utkání. Skóre zápasu pak uzavřel ve 43. minutě opět Matyáš Jankůj, který ve třetí třetině převedl one man show. HBK Bulldogs Brno - HBK Kyjov 9:4

Po 8 gólové smršti a výkonu, v této kategorii, tak trochu z jiné galaxie v podání Matyáše Jankůje (kdy jeho rychlost, kontrola míčku a prudkost střely švihem byla obdivuhodná) tak buldoci ovládli domácí turnaj s jasným skóre 16:6. Nicméně druhé utkání i přes nakonec zdánlivě jednoznačný výsledek bylo poměrně vyrovnané, ale souhra kamarádů Jakuba Havláska s Matyášem Jankůjem, kterou si vyzkoušeli při nedávném přátelském utkání proti Boskovicím, dělala Zohoru velké problémy. Z obou vyzařovala velká chuť a radost ze hry, že si mohou konečně zahrát spolu v jednom týmu proti svým věkovým vrstevníkům. Záda jim tentokrát kryl Radek Kočařík a na dobrý výkon v defenzívě navázal Vojta Kalina s Honzou Olišarem. Tomáš Klička se přesunul do obrany s Matějem Vávrů a druhý útok zůstal beze změn ve složení Štěpán Kukla - Tobiáš Merhaut - Petra Loubalová. V bráně se pak nenudil Dušan Havlásek.