Úvod » Starší žáci (U15) » 2022/2023

1.10. 2022 První dva zápasy ligy starších žáků a dvě vysoké výhry nad Karvinou

publikováno 01.10.2022 (aktualizováno 13.10.2022)

report z 3. a 4. kola Ligy starších žáků - Morava

Starší žáci HBK Bulldogs Brno se dočkali a sezóna pro ně konečně začala 1.10. 2022 domácími zápasy s Karvinou. První zápas začal v 11:00 hod a hned v druhé minutě se stal prvním střelcem v sezóně Tomáš Klička. Buldoci vstoupili do utkání v podstatě stejně jako skončili tu minulou, tedy s ofenzivně laděnou sestavou, aktivní hrou a drželi se většinu času v útočném pásmu. Karviná se však dlouho úspěšně bránila a klasicky hrozila z brejků. Až v jedenácté minutě začal úřadovat nově sestavený první útok J. Havlásek - L. Moravský - R. Kočařík, kdy se jako první trefil při své premiéře za buldoky Lukáš Moravský. V 15. minutě pak buldoci navýšili svoje vedení dvěma dalšími góly (1x Lukáš Moravský, 1x Jakub Havlásek) už na 4:0, kdy ten poslední padl zároveň s klaksonem v poslední sekundě první třetiny. Na začátku druhé třetiny se pak prosadil i třetí útok kdy skóroval Sebastian Volf po přihrávce Tobiáše Merhauta. Poté si vzal slovo opět první útok, který po gólech Lukáše Moravského, Radka Kočaříka a Jakuba Havláska defacto utkání v druhé třetině rozhodl na čemž nic nezměnil ani první inkasovaný gól. Skóre po dvou třetinách tedy bylo 8:1 pro domácí tým. Ve třetí třetině buldoci museli přeskládat sestavu neboť hned v první minutě byl na 5 minut a do konce zápasu vyloučen Ondřej Matějka. Tím se na nějakou dobu gólový přísun zastavil. Až v 35 minutě se při hře 4 na 4 prosadil Jakub Havlásek a v 37. minutě využil přesilovku Radek Kočařík a posunul tak počet vstřelených branek už na 10. Poté další gól přidal dokonce v oslabení z brejku Jakub Havlásek. Ve 44. minutě pak druhý gól v zápase přidal Sebastian Volf. V poslední minutě zápasu pak došlo k divoké přestřelce, kdy během posledních 30 sekund zápasu padly ještě tři góly. Napřed skóre korigovala Karviná, na její gól za 16 sekund odpověděla Petra Loubalová načež za 10 sekund uzavřela skóre zápasu opět Karviná. HBK Bulldogs Brno - Karviná 13:3

V druhém zápase se na první gól čekalo až do 6. minuty, kdy se v přesilovce prosadil Jakub Havlásek na kterého navázal Radek Kočařík v 8. minutě. První trochu unavená třetina tak skončila 2:0. V druhé třetině buldoci trvalou převahu přetavili v dalších 5 gólů, ale také poprvé inkasovali. Ve třetí třetině se pak strhla doslova gólová smršť, kdy padlo 9 gólů, 8 do sítě Karviné a 1 do té buldočí, kteří inkasovali v předposlední minutě dokonce ve své přesilovce, nicméně ještě v téže přesilovce uzavřel skóre Denis Šuranský. HBK Bulldogs Brno - Karviná 15:2

Po výborném výkonu domácích tak zůstalo prvních 6 bodů v Brně. Hra si musela chvíli sednout, sestava ustálit ale nebýt drobných výpadků ke konci obou zápasů, tak nelze výkonu buldoků nic vyčíst. Naopak ke spoustě gólů přidali i občas nějakou pěknou kombinační akci. Přejme starším žákům ať se jim daří i proti papírově silnějším soupeřům. Už 15.10. 2022 totiž nastoupí proti silnému Zohoru.