Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Nepovedený domácí turnaj mladších žáků 11.6. 2022 v Brně (3. místo)

publikováno 11.06.2022 (aktualizováno 14.09.2022)

report z turnaje

V sobotu 11.6. 2022 se měl v Brně konat megaturnaj mladších žáků za účasti pěti týmů - domácích buldoků, Kyjova, Zohoru, Karviné a Malenovic.

V prvním zápase nastoupili buldoci opět proti Kyjovu. Zápas probíhal téměř stejně jako všechny předchozí s tímto soupřem. Tedy buldoci se snažili tlačit a Kyjov hrozil z brejků. Dlouho se však žádný z týmů nedokázal gólově prosadit. Až v druhém poločase ve  4. minutě (v čase 13:16) míček na obranné modré čáře vybojoval Tomáš Klička a rychle otočil hru, když vyslal do brejkové situace Michala Poláka, který zrychlil, míček zatáhl hluboko do třetiny a křižnou přihrávkou vyzval v situaci 2 na 1 ke skórování do poloprázdné branky Matěje Příkazského. V tu chvilí vypadalo, že jsou buldoci na koni, jenže o 59 sekund později, kdy buldoci nedokázali opakovaně dostat míček ze třetiny, Kyjov překonal na velkém hřišti debutujícího Dominika Maršálka v brance buldoků. Kyjov po vstřelené brance ožil a převzal otěže zápasu a v následujících minutách byl jednoznačně lepším týmem. Nezvyklý tlak Kyjov dokázal brzo i využít a za necelé další dvě minuty již vedl 2:1. Buldoci v tomto zápase nastoupili sice v silém složení, ale společnou chemii a ideální složení pětek dnes nedokázali najít a jejich planá převaha a individualistická hra bez překvapující nahrávky dnes k úspěchu nevedla. Místo pokusu o power play se dnes nesourodí buldoci nechali v poslední minutě, po přísném posouzení sporného zákroku, několikanásobně vyloučit a jeden faul byl dokonce tak hrubý že hráč byl vyloučen po zásluze až do konce utkání. V oslabení 3 proti 5 již další gól nepadl a Kyjov po soustředěném výkonu definitivně zlomil bilanci s buldoky v této sezóně na svoji stranu (3 výhry HBK Bulldogs Brno a 5 výher HBK Kyjov). Bulldogs Brno - Kyjov 1:2

V dalším utkání turnaje měly nastoupit Malenovice proti Zohoru, jenže ty nedorazily a tak místo toho aby trenéři rozebírali s týmem co bylo v prvním zápase špatně, tak řešili organizaci turnaje. Buldoci pak posléze ve svém druhém zápase nastoupili proti slovenskému Zohoru. I zde se utkání neslo v tradiční podobě, kdy byl zápas plný osobních soubojů a boje o každý metr hřiště a tak nikoho nemohlo překvapit, že i v tomto utkání se nikdo nedokázal dlouho prosadit. Nicméně buldoci jak skončili v prvním tak pokačovali v druhém zápase a na matném a nesoustředém výkonu se toho moc nezměnilo a nepomohly ani drobné úpravy v sestavě. Po několika šancích na obou stranách se po nedůrazu na hranici brankoviště prosadil před koncem prvního poločasu Zohor a ujal se v 10. minutě vedení 1:0. V úvodu druhé půlky se po chybě v obraně prosadil Zohor podruhé. Následně se buldoci vrhli do útoku a soupeře zatlačili do defenzívy, tak že si musel několikrát pomoci zakázaným uvolněním. Přes důraznou defenzívu se tentokrát buldoci nedokázali prosadit ani v powerplay. Bulldogs Brno - Zohor 0:2

S neproduktivními buldoky se trenér snažil něco udělat a tak poslal do posledního utkání jako první standardně druhý útok, který se dnes jevil lépe, měl lepší pohyb a i spoustu šancí, než standardní opory z prvního útoku. Nicméně ani tento tah nevyšel a buldoci po 13. sekundách prohrávali 1:0, po lehké střele tahem z vrcholu kruhu. Buldoci po inkasované brance zatlačili soupeře do defenzívy a nezastavilo je ani oslabení, nicméně karvinský brankař svůj tým dlouho držel ve vedení. Po dalším velkém závaru druhého útoku paradoxně buldokům pomohlo to, že se karvinským podařilo dostat míček na útočnou modrou čáru čehož využili ke střídání. Přesně v tu chvíli ale vybojoval právě na obranné modré čáře Matěj Příkazský míček, který potáhl akci za červenou čáru a následně, do lehce uvolnění obrany, přihrál Petře Loubalové, která z běhu vystřelila. Soupeřův brankař míček pouze vyrazil před sebe kde důsledně dobíhající Michal Polák lehce poskakující míček napálil krátkým příklepem nekompromisně do brány. 8. minuta 1:1. Buldoci následně pokračovali v tlaku, ale buď řešili akci individuálně nebo když už si přihráli, tak se jim nepodařilo skórovat. Frustrace tradičních opor narůstala a tak se trenér rozhodl před druhou půlí sestavu definitvně rozházet. První opět nastoupil druhý útok kam se přesunul David Rafaj, který ihned po začátku druhé poloviny vyhrál buly, pronikl do útočného pásma, kde se uvolnil a pohodlně míček zavěsil do branky soupeře. To vybudilo buldoky ještě k většímu usílí a do soupeře se doslova zakousli a připravili si spoustu dalších šancí ještě v prvním střídání. To nakonec skončilo zakázaným uvolněním, kdy přihrávku směřující do ofsajdu Petra Loubalová "pustila" a karvinští ji před brankovou čarou nezachytili. Toto tak trochu buldokům paradoxně pomohlo protože buly vyhrál Jakub Cebák mírně dopředu, kde Radek Kočařík šikovně přelstil dva protihráče a od modré obranné čáry zrychlil tak, že vytvořil situaci 2 na 1. Tu pak bravurně vyřešil, když po sprintu skoro přes celé hřiště, přesnou bekhedovou přihrávkou, z bodu vhazování v útočném pásmu, našel před brankou úplně volného Michala Poláka, který vymetl pravý horní růžek. Sebevědomí hráčů se pak vrátilo a následně předváděli krásné akce. Lob z poza branky a dorážka vlastního lobu málem skončila gólem, stejně jako ukázková akce, kdy za vlastní brankou Jakub Cebák oblestil protihráče, přihrál Jirkovi Homolovi. Ten si přihrávkou o mantinel pomohl k uvolnění a následně z vlastího kruhu našel na útočné modré na pravém křídle přesně rozběhlého Michala Poláka. Ten po zatažení do pásma krásně přihrávkou uvolnil Radka Kočaříka, který si seběhl na střed a šel sám na branku, ale jeho bekhendový blafák tentokrát po této krásné akci ke gólu bohužel nevedl. Nicméně v 15. minutě pak v útočném pásmu vyhrál Jakub Cebák další buly a propasíroval míček před branku, kde jej po opakované dorážce Jirka Homola poslal do branky. Další šance už zůstaly neproměněné a tak si na závěr turnaje mladí buldoci trochu spravili chuť. Bulldogs Brno - Karviná 4:1

Domácí turnaj a zároveň poslední turnaj na velkém hřišti v sezóně se buldokům moc nepovedl. Tradiční opory nezastihl v optimálním rozpoložení a nejen, že se dnes prosadili spíše sporadicky, ale byli kromě jednoho gólu i u všech inkasovaných. Je třeba si z toho vzít ponaučení, soustředit se na zápas(y) nedělat blbiny o přestávkách a když se nedaří tak máknout a ne jen podrážděně remcat a zbytečně faulovat. Pro trenéry pak poučení, když to nejde tak je potřeba rozházet sestavu dříve i když se jedná o klíčové hráče.

Všechny góly buldoků a navíc dvě povedené akce najdete ve videích níže.