Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Další asfaltové dobrodružství mladších žáků 28.5. 2022 v Porubě (3. místo)

publikováno 28.05.2022 (aktualizováno 11.06.2022)

report z turnaje

28.5. 2022 buldočí mladší žáci zavítali na druhý asfaltový turnaj v řadě do Poruby kam přicestovala i Karviná, Malenovice a Martin.

Začátek turnaje opět potvrdil, že buldoci se na asfaltu povětšinou první zápasy trápí. Naopak Malenovice, které byly pro buldoky tentokrát nalosovány jako první soupeř, na asfaltu koušou daleko více (zřejmě je to dáno tím, že doma mají také asfaltové hřiště) a platilo to i tentokrát. Ve vyrovnaném a bojovném utkání se buldoci spíše než se soupeřem "prali" s míčkem, kombinace vázla resp., žádná ani pořádně neprobíhala a když se k tomu přičte i špatný pohyb a improvizovaná sestava s řadou absencí na pozici středního útočníka, tak není divu že buldoci nedokázali za celý zápas skórovat. Naštěstí pro ně jejich bránu zavřel Adam Říha a tak muselo dojít na nájezdy. Z šesti nájezdníků se jako jediný v druhé sérii prosadil střelou mezi nohy výborně chytajícího brankáře Malenovic Radek Kočařík a zajistil svému týmu výhru na nájezdy. Bulldogs Brno - Malenovice 1:0 ss

V druhém zápase narazili buldoci na domácí. Pro buldoky se pravděpodobně jedná o nejoblíbenějšího soupeře jak po herní stránce tak i díky dobrým a kamarádským vztahům mezi hráči a hráčkami obou týmů. Do zápasu buldoci vlétli jako uragán a v páté minutě už vedli 5:0 s tím, že v sedmé minutě David Rafaj zvyšoval již dokonce na 6:0 . V druhé půli buldoci přidali ještě dvě branky. V zápase se 4x prosadil David Rafaj, 2x Adam Kowalczyk a 1x Radek Kočařík a také 1x Ondřej Matějka, když se tentokrát trefil do správné branky :-). Pozitivem bylo že si hráči začali opět přihrávat a v prvním útoku z toho každý vytěžil 5 kanadských bodů. Unikátní v tomto zápase bylo i to že Adam Říha v buldočí bráně neměl jediný zákrok. Bulldogs Brno - Poruba 8:0

To Karviná ve třetím zápase kladla rozjetým buldokům daleko větší odpor a do konce první půle se tak dokázal prosadit za buldoky pouze David Rafaj po spolupráci celého prvního útoku. Stejný hráč po přihrávce od Radka Kočaříka v 11. minutě zvyšoval na 2:0. Oba hráči si pak role vyměnili ve 14. minutě kdy skóroval Radek Kočařík po přihrávce Davida Rafaje a když Adam Říha v bráně exceloval a ve třetím zápase za sebou vychytal nulu, tak se zrodila další výhra mladých buldoků. Bulldogs Brno - Karviná 3:0

V posledním zápase buldoci nastoupili proti Martinu, který sice tentokrát nepřijel až v tak silné sestavě, ale nyní měl pro změnu, díky zvláštnímu losu, v nohách o zápas méně. I to zřejmě přispělo k tomu že projev buldoků byl mdlý a pomalý a od začátku tak měl převahu soupeř. Tu proměnil v první gól v 6. minutě a také v poslední minutě první půle. Poté buldoci sestavu mírně přeskládali a defenzivnější naladění přivedlo optické srovnání hry, nicméně i tak se podařilo v 18. minutě skóre hráčům z Martina ještě mírně upravit. Bulldog Brno - Martin 0:3

Přes mírně nepovedený konec hodnotím turnaj velmi kladně, kdy hráči postupně během turnaje přešli od individuální hry k rychlé a aktivní kombinační hře, kterou se chceme prezentovat. Obzvláště pak akce kdy se Radek Kočařík stáhl až za vlastní brankovou čáru na které kličkou obelstil protihráče, následně zrychlil a někde z vrcholku kruhu poslal rychlou přihrávku na červenou čáru na volného Davida Rafaje, který míček zatáhl do útočného pásma a v přečíslení dva na jednoho přihrál defacto před prázdnou branku Adamovi Kowalczykovi, který rozvlnil síťku v soupeřově brance, byla prozatím dle mého akcí sezóny, a to pokud ne celého moravského přeboru mladších žáků, tak minimálně buldoků. Kluci a holky jen tak dále, na to už se fakt dá místy nejen dívat, ale už musí občas zaplesat i srdíčko kdejakého sportovního fanouška ! Děkuji Radek Kočařík st. manažer a hlavní trenér