Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Hokejová lekce mladších žáků 14.5. 2022 na turnaji v Zohoru (2. místo)

publikováno 14.05.2022 (aktualizováno 06.06.2022)

report z turnaje

V sobotu 14.5. 2022 se mladší žáci vypravili na svůj první zahraniční turnaj a to do slovenského Zohoru. Hřiště v Zohoru je specifické tím, že je asfaltové a o dost kratší a užší než standardní rozměry hokejbalového hřiště a tak byli všichni v napětí jak se buldokům při premiéře této věkové kategorie na tomto specifickém hřišti povede.

V prvním utkání buldoci nastoupili poprvé v této kategorii proti slovenskému týmu z Martina a jelikož šlo po dlouhé době zase o zápasy na asfaltovém hřišti tak to bylo bohužel od začátku opět znát. Pohyb buldoků byl pomalý, míček se jim hůře zpracovával i nahrávky byly pomalejší. Naopak soupeř hířil pohybem a kombinací a od začátku měl jasně navrch. Svou převahu pak zúročil již ve 3. minutě. Po dvou dalších slepených gólech v polovině 7. a na začátku 8. minuty si trenér buldoků vzal oddechový čas, nicméně rozjetého soupeře se zastavit nepodařilo a buldoci inkasovali na konci 8. minuty ještě jednou. První půle pak skončila 4:0 pro hráče z Martina. Bohužel ani přestávka buldokům nepomohla a přes opětovný apel trenéra k rychlejšímu pohybu a návratu k aktivní hře buldoci pokračovali v mdlém výkonu. Po dalších dvou gólech v 11. a 12. minutě se trenér buldoků rozhodl poprvé v sezóně výrazně sáhnout do sestavy a hráče kteří se nejhůře pohybovali posadil na lavičku. Sestava se tak ze tří útoků zúžila pouze na dva a dvě obrany zůstaly beze změn. Téměř jako mávnutím kouzelného proutku se projev buldoků okamžitě zlepšil a začili být pro Martin vyrovnaným soupeřem. Zvýšená aktivita se projevila i ve skóre kdy, dokonce ve vlastním oslabení po přihrávce Davida Rafaje, rychle obkroužil branku Martina Radek Kočařík a míček kolem tyčky zasunul do sítě čímž nachytal ne úplně připraveného brankaře na hruškách. Za necelé dvě minuty pak ve svém prvním utkání za buldoky poprvé skóroval Daniel Gruss po přihrávce Radka Kočaříka. Nicméně další gól se již buldokům přidat nepodařilo a když se v 18. minutě prosadil ještě jednou Martin, tak tím zpečetil nejtěžší porážku buldoků v sezóně. Bulldogs Brno - Martin 2:7

Do druhého utkání proti domácímu Zohoru nastoupili po cca hodinové přestávce buldoci s čistou hlavou a vrátili se ke své standardní hře. Soupeře zatlačili do defenzívy, ale snažili se bohužel prosadit především individuálně, což dlouho nevycházelo. Domácí pozičně dobře bránili a při střelách jim mnohdy pomohla i branková konstrukce. Ke zvratu v utkání tak musel zavelet opět kapitán týmu, který téměr do detailu zopakoval akci z předchozího utkání a po rychlém obkroužení branky, tentokrát po přihrávce od Adama Kowalczyka, nachytal i domácího gólmana. Po brance Radka Kočaříka do šatny se tak buldoci ujali vedení 1:0. Po přestávce se obraz hry moc neměnil až do 12. minuty kdy došlo ke kurióznímu okamžiku. Obránce buldoků se na vrcholu kruhu v obranném pásmu před vlastní střídačkou rozhodl, že napálí míček po mantinelu tak aby rychle podél hrazené obkroužil celou třetinu a opustil pásmo. Situace byla tak rychlá že se všem najednou ztratil míček na pár vteřin z dohledu a hra se zastavila. K úžasu všech a především střídačky buldoků skončil míček v buldočí bráně, kdy obránce trefil asi 10 cm velkou škvírku mezi betony svého brankáře :-). Střídačka buldoků zůstala na chvíli opařená a nálada, v pro buldoky  jasném zápase, kdy domácí do šancí téměř vůbec nepouštěli, výrazně poklesla. Trenér však hráče a celou střídačku povzbudil a hecoval tak, že buldoci se opět vrhli do útoku. Bohužel i domácím šťastná branka pomohla a dále pokračovali v soustředěné obranné hře, která je nakonec dovedla až do nájezdů. Los nájezdů vyhráli domácí, ale ti si vybrali, že pojedou až jako druzí. První nájezd za buldoky neproměnil David Rafaj, ale stejně se vedlo i domácím. K druhému nájezdu za buldoky se postavil Radek Kočařík a po zprvu rychlejším rozběhu zpomalil a dokonale vymíchal domácího gólmana tak, že neměl šanci zasáhnout. Domácí dvůj druhý nájezd neproměnili a tak třetí z buldoků Daniel Gruss mohl rozhodnout utkání, ale bohužel také neproměnil. No ale když třetího domácího nájezdníka vychytal Dominik Raučina tak buldoci mohli slavit zaslouženou výhru alespoň na nájezdy. Bulldogs Brno - Zohor 2:1sn

Po kratičké pauze buldoci ihned nastoupili proti Kyjovu stylem jako kdyby se hrála ještě další třetina předchozího zápasu. Aktivní hrou a dobrým pohybem si připravovali řadu šancí. Převaha buldoků vyvrcholila v 6. minutě prvním gólem utkání, který vstřelil David Rafaj. O tři minuty později předvedl dnes nově složený první útok buldoků akci turnaje, kdy míček po ose David Rafaj, Adam Kowalczyk, Radek Kočařík putoval z lévého křídla přes centra až na pravé křídlo odkud posledně jmenovaný tzv. z jedničky skóroval do poloodkryté branky Kyjova. Jelikož již další gól nepadl, tak buldoci zvýtězili tentokrát bez obdržené branky. Bulldogs Brno - Kyjov 2:0

Po prvním jasně prohraném utkání to s buldoky tentkorát nevypadalo moc dobře, ale ti jasnou porážku s velmi silným soupeřem (Kyjov prohrál s Martinem 1:6) rychle hodili za hlavu. Nerozhodil je ani nešťastný vlastní gól v druhém utkání a ve třetím utkání proti tradičnímu soupeři v parném dni tentokrát těžili z toho že měli tři útoky a dvě obrany. V dobrém světle se předvedl, od druhého utkání, nově složený první útok, kdy se Adam Kowalczyk posunul z obrany rovnou do centra první formace. Dále se velmi dobře ukázal i Daniel Gruss a standardně dobře zahrála Petra Loubalová a David Švestka i když se jim tentokrát gól vstřelit nepodařilo. Nově poskládaná obrana zaslouží také pochvalu, když v podstatě od soupeřů neinkasovala kromě zmíněného vlastního gólu a to také díky dobře chytajícímu gólmanovi Dominiku Raučinovi. Spokojené a unavené děti si pak po třetím zápase zakoupili sladkosti a pití v místním bufetu a následně všichni zamířili domů.