Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Domácí turnaj mladších žáků 30.4. 2022 Brno (2. místo)

publikováno 30.04.2022 (aktualizováno 06.06.2022)

report z turnaje

V sobotu 30.4 přivítali mladší žáci na svém hřišti hráče ze slovenského Zohoru a z Kyjova. Jelikož se turnaje pořádaného v Brně nakonec zúčastnily jen 3 týmy, tak každý tým odehrál jen dva zápasy, ale zase každý s prodlouženou délkou a to 2*15 minut.

V prvním zápase nastoupili domácí buldoci proti Zohoru. Utkání probíhalo téměř jako obvykle s tímto soupeřem. Buldoci se od začátku vrhli do útoku a snažili se překonat obranu slovenského soupeře. Jelikož tentokrát se šance buldokům proměňovat nedařilo, tak byl po prvních 15 minutách stav 0:0. Ovšem na začátku druhé poloviny se prosadil David Rafaj. Výhru buldoků pak díky důslednému sledování hry pečetil lehkou dorážkou do odkryté branky Lukáš Olšák. Bulldogs Brno - Zohor 2:0

V druhém utkání nastoupili Buldoci proti Kyjovu, který měl po předchozím zápase jen krátkou pauzu. Opět se potvrdilo, že tým který hraje dva zápasy po sobě, je rozehraný a mnohdy je lepší takhle hrát hned další utkání, než mít hodinovou pauzu. Utkání mělo z pohledu držení míčku a době strávené v útočném pásmu tentokrát poměrně vyrovnaný průběh s mírnější převahou buldoků. Nicméně Kyjov se na tomto turnaji prezentoval zformovanou a kompaktní obranou a buldoky do vyložených šancí příliš nepouštěl. Buldoci se snažili prosadit větším důrazem v osobních soubojích, který ale vedl pouze ke třem oslabením v krátkém sledu po sobě. Ve třetím oslabení se pak Kyjov šťastně prosadil, když lehčí střelu gólman buldoků sice zastavil, ale míček úplně nekontroloval a když udělal menší pohyb, tak z něj vypadl a doslova se došoural pomalu do branky domácích. Jelikož buldoci praktikovali, i přes trenérovy výtky, na tomto turnaji spíše individuální hru než přihrávky a nějakou kombinaci, tak se jim nedařilo obranu Kyjova dlouho překonat. Naopak po hrubé chybě obránce domácích Kyjov své vedení navýšil. Špatná rozehrávka v obranném pásmu z brankové čáry směřující mezi kruhy totiž skončila přímo na hokejce úplně volné soupeřky, která nabízenou příležitostí nepohrdla. Buldokům se podařilo snížit po individuální akci Radka Kočaříka, který po objetí branky z levého křídla přihrál přes bránícího soupeře na brankoviště úplně volnému Rafajovi jenž vykřesal naději pro domácí. Nimcéně branka která padla necelé dvě minuty před koncem utkání přišla již příliš pozdě a buldokům k vyrovnání nepomohla ani následná powerplay. Bulldogs Brno - Kyjov 1:2