Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Zmoklí mladší žáci 9.4. 2022 vyloupili Karvinou (3 výhry a excelentní skóre 16:2) (1.místo)

publikováno 09.04.2022 (aktualizováno 22.05.2022)

report z turnaje

V sobotu 9.4. 2022 se mladší žáci vydali na dlouhou cestu do Karviné. Až skoro do Ostravy bylo počasí jakžtakž přívětivé, ale kousek před Ostravou začalo pršet a až do Karviné tomu tak i zůstalo.

Do prvního utkání za deštivého počasí nastoupili buldoci proti Kyjovu. Od začátku se buldoci opět snažili o svoji aktivní hru, nicméně díky dešti a mokrému povrchu bylo tentokráte utkání víceméně vyrovnané. První půle gól nepřinesla. V druhé části měli buldoci mírnější převahu kterou ve 14. minutě gólem na 1:0 po samostané akci potvrdil pohotovou střelou Jakub Cebák. Za minutu a půl pak stejný hráč krásně křižnou přihrávkou na útočnou modrou uvolnil do brejku Radka Kočaříka, který umístěnou střelou zvýšil na 2:0. Soupeř se však nevzdával a odhodlal se po timeoutu k dlouhé a snad 3. minutové powerplay a buldoky zatlačil do hluboké defenzívy. Ti chvíli nevěděli kam skočit dříve a po velkém závaru a zmatcích v obraně 49 sekund před koncem inkasovali. Poté si vyžádal timeout i trenér buldoků, aby hru uklidnil a poslal své opory odpočinuté do závěru utkání. Ty už vyrovnání nepřipustily a zápas tak buldoci zvládli dotáhnout do vítězného konce. Bulldogs Brno - Kyjov 2:1

Po hodinové pauze nastoupil buldoci proti Porubě. Počasí se naštěstí umodřilo a už nepršelo. Buldoci vlétli do utkání jako uragán a vyvinuli okamžitě na soupeře drtivý tlak. První lajna od začátku utkání svírala a ostřelovala soupeře přes dvě minuty dokud nevstřelil první branku Radek Kočařík po přihrávce od Adama Kowalczyka. Tím spustil málo vídanou kanonádu. Ihned po buly které si sám vyhrál po individuální akci totiž zvýšil na 2:0 Antonín Jůza a během dalších dvou minut přidali buldoci další dvě branky. Do poločasu se pak ještě trefili buldoci 4x. Po první půli a hrozivém skóre 0:8 přistoupila Poruba k výměně brankaře, který buldočí lavinu zastavil a držel pod kontrolou celých 5 minut dokud jej z dorážky nepřekonal Antoní Jůza, čímž tak dovršil svůj hattrick. Následně pak 10. gól a svůj první gól na velkém hřišti za buldoky vstřelil Adam Kowalczyk, kterému branku připravil Jakub Cebák. Buldoci tak podruhé v sezóně dosáhli na dvouciferný počet vstřelených branek během jednoho utkání. Bulldogs Brno - Poruba 10:0

Ihned po skončení utkání a s malinkou pauzou buldoci nastoupil proti domácí Karviné, která měla dnes na kontě také dvě výhry, když se jí podařilo zaskočit a porazit na nájezdy poprvé i favorizovaný Kyjov. Rozjetí buldoci opět začali aktivní hrou, nicméně domácí kladli větší odpor než soupeř v předchozím utkání. Přesto se i tentokrát buldoci ujali vedení 1:0 po brance Denise Šuranského už ve třetí minutě, když přihrával dnes velmi agilní Jakub Cebák. Ten pak v 8. minutě zvyšoval na 2:0 po přihrávce Dominika Maršálka. Namlsaní buldoci začali pak parádičky i v obranném pásmu už mírně přehánět a po jedné chybě a následném faulu tak nabídli domácím přesilovku. Tu však domácí nezačali vůbec dobře. Jakub Cebák se dostal totiž v oslabení do přečísleni 2 na 1 a krásnou příhrávkou před prázdnou branku vybídl, dnes také skvěle hrajícího, Antonína Jůzu ke skórovaní. Ten danou příležitostí nepohrdl a novou kompozitovou hokejku "pokřtil" dnes již svým 4. gólem a zvýšil tak na 3:0. Lehce ukolébaní buldoci ale zřejmě ztratili koncentraci, protože ještě v téže přesilovce, sekundu před jejím skončení, po závaru Karviná snížila na 3:1. Tak skončil i první poločas. V druhé desetiminutovce pak pečetil svůj životní turnaj Jakub Cebák (dnes celkem 5 gólů a 4 nahrávky ve třech utkáních) dalším gólem ze šťastného nahození. Jelikož buldoci do obávaných brejků domací dnes nepouštěli, tak si již vítězství pohlídali a po skončení zápasu náramně povedený turnaj oslavili "rybyčkami" (viz. přiložené video). Bulldogs Brno - Karviná 4:1

Tým je třeba pochválit za předvedené výkony a kombinační hru, která vypadá že se každým turnajem zlepšuje. Skvělá práce a jen tak dále. Doufejme že buldokům tahle jarní forma vydrží i nadále, aby ji mohli předvést i za tři týdny domácím fanouškům, neboť by měli 30.4. pořádat turnaj v Brně na svém hřišti.