Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Spanilá jízda mladších žáků na turnaji 26.3. 2022 v Ostravě - Porubě (3 výhry se suveréním skóre 12:3) - 1. místo

publikováno 26.03.2022 (aktualizováno 27.03.2022)

report z turnaje

V sobotu 26.3. 2022 se brzo ráno vydali mladší žáci na turnaj do Ostravy - Poruby, kde se postupně utkali se Zohorem, Karvinou a Porubou.

V prvním utkání narazili buldoci na slovenský Zohor, který je na turnaji před 14 dny trochu šťastně porazil. Na těžkém asfaltovém "terénu" se buldoci zpočátku snažili i přes převahu spíše získávat míček pod kontrolu. Kombinace se moc nedařila. Mírnou převahu buldoků zúročil v páté minutě Radek Kočařík, kterého vyslal do brejku Denis Šuranský a který se prosadil po druhé dorážce vlastní střely. Osud utkání byl dlouho otevřený až do 17. minuty, kdy se prosadila Petra Loubalová po přihrávce Tomáše Kličky. Výhru buldoků pak v poslední minutě potvrdil z brejku Radek Kočařík, tentokrát netradičně z levého křídla utěšenou prudkou střelou švihem do horního růžku soupeřovy branky, po přihrávce Petry Loubalové. Bulldogs Brno - Zohor 3:0

Po hodinové přestávce čekala na buldoky Karviná. Po aktivním nástupu se buldoci hned při duhém střídání ujali vedení po gólu Petry Loubalové, které opět přihrával Tomáš Klička. Další šance buldoků zůstaly v první půli již nevyužité. O přestávce došlo v brance buldoků k předem plánované změně, kdy v první půli chytajícího Dominika Raučinu nahradil Dominik Šimák. Karviná již tradičně po přestávce vyhecovaná svým trenérem začala první střídání velmi aktivně a po vyhraném úvodním buly a prohození obrany ihned vyrovnala a přivítala tak v brance střídajícího gólmana. Nicméně první útok buldoků zařídil za 54 sekund vedení opět brněnským barvám, kdy skóroval šťastnou dorážkou střely Antonína Jůzy Radek Kočařík. Za další tři minuty nádherně vymetla levou šibenici golfovým úderem Petra Loubalová, které tentokrát přihrával Radek Kočařík. Karviné, která hrozila jen z brejků, se za další dvě minuty podařilo zápas zdramatizovat, když proměnila právě jeden z brejků a snížila tak opět jen na rozdíl jedné branky. Další brejky soupeře si již buldoci pohlídali a vzhledem k tomu, že Karviná nevyužila ani nabídnutou přesilovku v závěru utkání, tak buldoci mohli slavit další výhru. Karviná - Bulldogs Brno 2:3

Ihned po skončení zápasu buldoci nastoupili proti domácí Porubě. Rozehraní z předchozího zápasu na domácí hráče a hráčky buldoci vlétli a po ose Radek Kočařík, Antonín Jůza skóroval na hranici brankoviště Denis Šuranský již v 18. sekundě zápasu. Poté se buldoci nedokázali dlouho prosadit až do 9. minuty, ve které přišla nádherná akce, která vypadala jako secvičený signál. Antonín Jůza čistě vyhrál buly na Radka Kočaříka, který z první prudkou střelou švihem k tyčce skóroval. Lehce ukolébaní buldoci před přestávkou poprvé od Poruby inkasovali, kdy si při brejku, který skončil neškodně za brankou, nepohlídali přihrávku před brankoviště, kde úplně volný soupeř lehce skóroval a před koncem poločasu tak snížil na rozdíl jedné branky. Na začátku druhé půle se ovšem do brejku dva na nikoho dostali Radek Kočařík a Antonín Jůza, kdy prvně jmenovaný vybídl svého spoluhráče ke skórování do prázdné branky, nicméně Antonín Jůza míček do branky k údivu všech přítomných neusměrnil a poslal ho pod již bezmocně ležícího brankaře soupeře, který ale míček neudržel a propadl mu tak, že ho na druhé straně brankoviště do prázdné klece pohodlně dopravil původně nahrávající Radek Kočařík. V další minutě náskok buldoků navýšila Petra Loubalová, opět po přihrávce od svého centra Tomáše Kličky, která poté v 18. minutě skórovala ještě jednou. V následující minutě pak završil svůj první hattrick na velkém hřišti za mladší žáky Radek Kočařík, kdy znovu v levém kruhu na vhazování zrcadlově s Antonínem Jůzou zopakoval rychlou akci po buly z první půle, kdy opět přímo čistě vyhrané buly střelou z první zametl do branky domácích. Poruba - Bulldogs Brno 1:6

Buldoci se na turnaji představili v následující sestavě :

D. Šuranský - A. Jůza - R. Kočařík

P. Loubalová - T. Klička - J. Trčka / D. Maršálek

O. Matějka - A. Kowalczyk

M. Vávrů - Š. Pinkas

D. Raučina / D.Šimák

Buldoci si na turnaji na asfaltový povrch postupně v průběhu turnaje zvykali a s přibývajícím časem již našli způsob jak kombinovat a začali předvádět i řadu pěkných akcí. Za zmínku stojí také debut Jana Trčky na velkém hřišti a to že se brankař Dominik Raučina objevil v zápase s Porubou v prvním útoku a svůj debut za buldoky v poli zaknihoval, když ne gólem nebo přihrávkou, tak alespoň trestnou minutou :-).