Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Mladší žáci 12.3. 2022 na turnaji v Kyjově (1. místo)

publikováno 12.03.2022 (aktualizováno 27.03.2022)

report z prvního turnaje jarní části

V sobotu 12.3. 2022 zahájili mladší žáci oficiálně jarní část sezóny na turnaji v Kyjově, kde se utkali s domácím týmem, Porubou a také poprvé v sezóně se slovenským Zohorem.

V prvním zápase již tradičně buldoci narazili na domácí tým Kyjova. Od začátku navázali mladí buldoci na aktivní hru z podzimní části a od prvního buly se vrhli do útoku. Po celý zápas měli jasnou převahu a soupeře tentokrát do šancí moc nepouštěli. Územní převahu buldoci přetavili v první gól už na začátku 4. minuty když míček vybojoval forčekující Lukáš Olšák a zpoza branky nahrál ideálně před brankou volnému Radkovi Kočaříkovi, který pohotově zavěsil do horní části soupeřovi branky. Další šance už bohužel buldoci využít nedokázali a když přestáli i soupeřovi přesilovky a následnou powerplay, tak si tentokrát po jasné převaze (o čemž svědčí i počet střel 10:3) připsali první výhru v sezóně nad Kyjovem, kterou hráči po závěrečném hvizdu hlasitě oslavili. Kyjov - Bulldogs Brno 0:1

V dalším utkání se buldoci utkali v této věkové kategorii poprvé s hráči a hráčkami slovenského Zohoru, který po svém prvním utkání a krátké pauze ihned nastoupil k dalšímu zápasu. Jelikož tým ze Slovenska, díky Covid omezením, nemohl hrát prozatím u nás na Moravě, tak jsme úplně nevěděli do čeho jdeme i když z těžkých klání přípravek v minulé sezóně šlo ledacos předpokládat. Nicméně buldoci nejen v domnění, že soupeř bude hrát druhé utkání za sebou a tudíž musí být již unavený nevstoupili do zápasu úplně koncentrovaně a z první střely na bránu po 30 sekundách hry inkasovali. Teprve po té se tým probral a vrátil se ke své aktivní hře, která ve 4. minutě přinesla vyrovnání po individuální akci a střele Petry Loubalové. Nadále v těžkém a bojovném utkání plném osobní soubojů měli buldoci převahu nicméně díky individuálnímu pojetí se jen velmi těžko dostávali do šancí, do kterých nepouštěli ani svého soupeře. Po ojedinělé chybě v obraně se pak soupeř na začátku druhého poločasu dostal opět do vedení. Jelikož svoje šance a převahu buldoci využít neodkázali i když soupeře přestříleli tentokrát 9:3, tak tentokrát prohráli s týmem, který hrál v této kategori na Moravě na nevídané tři kompletní formace. Bulldogs Brno - Zohor 1:2

Po rozboru hry z předchozího utkání buldoci nastoupili k utkání s Porubou. Trenéři opakovaně hráčům vysvětlovali, že je třeba si opět začít nahrávat, hrou se zase bavit a poslední zápas si užít. To si tentokrát hráči vzali k srdci a k utkání tak přistoupili. Na soupeře tentokrát od začátku vlétli a sevřeli ho v obranném pásmu pod velkým tlakem. Soupeř z počátku odolával až do 3. minuty, kdy se po přihrávce Matěje Vávrů prosadil agilní Jakub Svoboda. Následné střely a šance buldoků ale zůstaly nevyužity až do 9. minuty, kdy branku Poruby rychle oběhl z levého křídla Radek Kočařík a přihrávkou vyzval k lehkému skórováni do prázdné branky na hranici brankoviště stojícího Lukáše Olšáka. Na začátku druhé půle se po crossové přihrávce od Jakuba Svobody mezi dvěma protihráči prosadil netradiční bekhendovou střelou příklepem z první Radek Kočařík, i když u něj to byl již opakovaně způsob gólového zakončení. Následně se v polovině druhého poločasu prosadil po individuální akci Jakub Cebák. Po dalších 13 sekundách vybojoval míček na útočné modré čáře Radek Kočařík tak, že si jej do brejku převzal Lukáš Olšák a po bekhendové kličce podruhé v zápase skóroval. Další střely, kterých statistici napočítali tentokrát málo vídaných a pro buldoky rekordních 27 proti 7, a další šance již buldoci využít neodkázali, nicméně kombinační hra a množství střel musela těšit nejen trenéra ale i řadu fanoušků z řad rodičů, kteří do Kyjova přicestovali. Bulldogs Brno - Poruba 5:0

Za zmínku stojí i shotout debutujícího brankáře S. Žáka, který v první zápase a ani v 10. minutách druhého zápasu, které odchytal, nedostal žádný gól.