Úvod » Minipřípravka (U9) » 2019/2020

První turnaj nové buldočí minipřípravky 2.11.2019 v Sudoměřicích a hned 2. místo

publikováno 02.11.2019 (aktualizováno 01.03.2022)

report z turnaje

V sobotu 2.11. 2019 se tým minipřípravky (ročníky narození 2011 a mladší) vydal na svůj první turnaj v této sezóně do Sudoměřic. Každý z hráčů, rodičů a trenéru byl zvědavý jak si tým povede v porovnání se soupeři, protože tým byl z více jak poloviny tvořen hráči pro které to byl buď první turnaj vůbec nebo minimálně první turnaj v kategorii minipřípravky. První zápas kluci nastoupili proti Sudoměřicím. Po prvních oťukávacích minutách se kluci chopili otěží zápasu a převzali iniciativu a snažili se o vstřelení branky. To se nakonec podařilo a po brance Dominika Maršálka se buldoci ujali vedení 1:0. Po vstřelené brance jakoby buldokům narostla křídla a zejména pokud byla na hřišti první lajna, tak díky skvělému pohybu a kličkám Dominika Maršálka a důrazu Marka Umláška měla v zápase převahu, která nakonec vyústila i v druhý gól, který nakonec určil konečné skóre zápasu. Bulldogs Brno - Sudoměřice 2:0

Druhý zápas buldoci nastoupili proti Kyjovu, který se brzy ujal vedení 1:0. Nicméně ku překvapení snad všech přihlížejících obdržený gól mladé buldoky spíše povzbudil a po vynikajícím výkonu dokázali otočit průběh zápasu z 0:1 na 3:1, kdy obzvláště za lob z obranného pásma do brejku přes celou šířku třetiny, zakončený gólem, by se nemuseli stydět ani dospělí hráči ! Kyjov se po odvolání brankáře snažil cca dvě minuty před koncem o snížení, nicméně výhru buldoků pečetil gólem přes celé hřiště do prázdné branky Marek Umlášek. Bulldogs Brno - Kyjov 4:1

Po dvou zápasech odehraných bez přestávky hned za sebou následovala pauza. No a opět se ukázalo, že ta mladým buldokům "nesedí". Po přestávce nastoupili buldoci opět proti Sudoměřicím a brzy inkasovali první gól. Po vyrovnaném zápase, kdy se přes velkou snahu a úsilí nepodařilo buldokům vstřelit branku, se ke konci zápasu již, především na první útoku, začala projevovat únava. Bulldogs Brno - Sudoměřice 0:1

Ta se poté naplno projevila v dalším zápase, kdy ihned po skončení zápasu se Sudoměřicemi buldoci nastoupili opět bez přestávky znovu proti Kyjovu. Po prvních dvou inkasovaných brankách a "utahaném" výkonu se trenér rozhodl dát ještě větší příležitost začínajícím hráčům, kdy pro věkově mladší mikropřípravkáře Sebastiana Reittermana (ročník narození 2013) a Jaromíra Maršálka (ročník 2014) šlo o úplně první turnaj v "kariéře", kterého se zúčastnili. S nimi nastupoval i další debutant Filip Mráček. Tím pádem si více zachytal i nový brankař David Kadlčík, pro kterého to byl první turnaj na pozici brankáře. Mohl si tak plně vyzkoušet jaké to je chytat proti týmu, který má místy velkou převahu, což se mu v předchozí částech turnaje téměř nestávalo. Po velmi dobrém výkonu a některých skvělých zákrocích však již nedokázal ani on zabránit narůstajícímu skóre. Bulldogs Brno - Kyjov 0:6

I přes trochu nepovedenou druhou polovinu turnaje jsou však výkony buldočí minipřípravky příslibem do budoucna a potvrzením toho, že dvě třetí místa loňské mikropřípravky ze dvou turnajů, kterých se účastnila, nebyla náhodná a kluci se i po přechodu do vyšší kategorie rozhodně neztratili ba naopak. Kromě prvního útoku podal v obraně velmi spolehlivý výkon Stanislav Zajíc, který také zúročil své zkušenosti z turnajů vyšších věkových kategorií. Dále pak musíme zmínit i Jakuba Vodičku, který statečně bojoval v druhé obranně povětšinou za našimi debutujícími útočníky, přičemž vzhledem k tomu, že pro něj šlo o druhý turnaj (první v kategorii minipřípravky) se také vůbec neztratil, naopak pomohl týmu k dobrým výkonům.

Turnaj odehrála následující sestava : David Kadlčík - Dominik Maršálek, Marek Umlášek, Stanislav Zajíc - Filip Mráček, Sebastian Reitterman, Jakub Vodička - Jaromír Maršálek