Úvod » Přípravka (U11) » 2019/2020

Přípravka 13.6. 2020 na turnaji v Brně s bilancí 3 výher a 3 porážek

publikováno 13.06.2020 (aktualizováno 01.03.2022)

report z velkého turnaje přípravek v Brně kterého se zúčastnilo 7 týmů

V sobotu 13.6. 2020 se mladí buldoci zúčastnily turnaje na domácím hřišti v Brně pořádaného týmem Eagles Brno.

První zápas nastoupili buldoci proti druhému týmu z Kyjova. Od začátku utkání bylo vidět, že se jedná pro většinu z buldoků o první ostré hokejbalové utkání po více než půl roce (poslední turnaj přípravky před coronavirovou nucenou pauzou byl v listopadu 2019) a proto souhra vázla. Nicméně herní a výškovou převahu dokázali buldoci přetavit v třígólové vedení, které zařídil čistým hattrikem Michal Polák ml. V druhé polovině se podařilo hráčům Kyjova vstřelit branku a následně po chybě ve střídání z nájezdu snížit na rozdíl jednoho gólu. Necelé dvě minuty před koncem utkání však vítězství buldoků potvrdil gólem Radek Kočařík ml. Bulldogs – Kyjov bílá 4:2

V druhém zápase který následoval ihned po prvním utkání bez přestávky nastoupili Buldoci proti Zohoru. Ten dorazil do Brna v hojném počtu s velkými hráči a hráčkami a s obrovským brankářem. Ten zakrýval snad celou branku a nebylo místa kudy by mu mohl míček do branky proklouznout. Přesto se Michalu Polákovi podařilo jednu střelu v půlce utkání procedit za soupeřova brankáře a buldoci se ujali vedení. Vyrovnané utkání se ke konci změnilo v dobývání buldočí branky, tu se ale podařilo ubránit i přes velký tlak soupeře.  Bulldogs – Zohor 1:0

Třetí zápas buldoci sehráli s prvním týmem Eagles. V zápase se rychle ujali Eagles vedení 1:0. Na vyrovnání buldoků soupeř odpověděl sérií gólů v rychlém sledu díky lepšímu pohybu. Skóre se rychle měnilo na obou stranách. Za zmínku stojí zejména kombinace prvního útoku buldoků, kdy Michal Polák ml. po krásné a dlouhé přihrávce naservíroval míček před prázdnou branku Antonínu Jůzovi, který nezaváhal, nicméně tento gól již jen korigoval výhru soupeře.  Bulldogs – Eagles žlutá 3:6

Po jednozápasové pauze buldoci nastoupili ke čtvrtému zápasu proti Sudoměřicím. Ve vyrovnaném zápase, kde se střídaly šance na obou stranách měli mírnou převahu hráči Sudoměřic. Ta se ke konci utkání stupňovala až vyústila ve vítězný gól soupeře cca minutu před koncem utkání.  Bulldogs – Sudoměřice 0:1

Další zápas následoval v nabitém programu opět bez přestávky. Proti prvnímu týmu Kyjova se buldoci 2/3 utkání drželi v kontaktu. Dokonce se rychle ujali vedení 1:0, po obdrženém gólu pak znovu vedli 2:1 a po otočce soupeře ještě dokázali vyrovnat na 3:3. Chvíli po tomto vyrovnávacím gólu však soupeř odskočil dvěma rychlými kontry na 5:3 a bylo de facto rozhodnuto, neboť notně unavená základní sestava buldoků již neměla dostatek sil na zvrat. Ve zbytku utkání tak dostali větší prostor především začínající hráči a hráči mikropřípravky.  Bulldogs – Kyjov modrá 3:8

V posledním zápase turnaje po jednozápasové přestávce nastoupili buldoci proti druhému týmu Eagles. Buldoci se rychle ujali dvougólového vedení. Následně velkou převahu proměnili až v pětibrankové vedení po první polovině, kdy se připomněl hatrikem Dominik Maršálek a první brankou za buldoky vstřelil i Ondřej Matějka. Po přestávce nastoupili buldoci v pozměněné sestavě, kdy dostali větší prostor opět začínající hráči. Po snížení Eagles na 5:2 pak dal finální podobu výsledku nově vytvořený útok, kdy po pěkné přihrávce Antonína Jůzy vstřelil pěkný gól, v této kategorii málo vídaným golfovým úderem z první, Radek Kočařík ml. Bulldogs –Eagles bílá 6:2

Turnaj byl aktuálním obrazem formy mladých buldoků, kteří s tréninkem po dlouhé pauze začali později než ostatní týmy a i účast na trénincích nebyla u některých hráčů moc vysoká.