Mladší žáci 31.10. 2021 na turnaji v Kyjově (2. místo)

publikováno 31.10.2021 (aktualizováno 01.03.2022)

Report z turnaje mladších žáků konaného 31.10. 2021 v Kyjově.

Mladší žáci 31.10. 2021 na turnaji v Kyjově.

O víkendu se představili v Kyjově v hodně oslabené sestavě způsobené především řadou nemocí i mladší žáci. Před turnajem se omluvila Poruba a tak se turnaje zúčastnili kromě buldoků již jen Kyjov a Malenovice. Po domluvě se pak odehrály jen dva zápasy v délce 3 * 10 minut oproti běžných 2 * 10 minutám a třem zápasům.

V prvním zápase s domácím Kyjovem buldoci zkoušeli hrát na 5 útočníků a 4 obránce, kdy v druhé obraně nastoupili dosud nejlepší střelkyně Petra Loubalová a nejproduktivnější hráč Radek Kočařík. Aktivní vstup do zápasu přinesl buldokům převahu, která jim vydržela celou první třetinu a půlku druhé třetiny, kdy byli lepším týmem ale nedokázali se prosadit. Po polovině zápasu se již začalo projevovat, že aktivní hra stále oslabenou sestavu hodně sil a početnější soupeř začal přebírat postupně otěže zápasu. První gól padl po opakované dorážce v 17. minutě, kdy hráč Kyjova dotlačil míček přikrytý brankařem do branky. Chvíli na to se buldoky vyvážený míček po ztrátě těsně před červenou čarou vrátil rychle před branku na nekrytou útočnici Kyjova a ta křižnou střelou zvýšila na 2:0. Ve třetí třetině se buldoci statečně drželi, přestože již docházelo k chybám při střídání způsobeným velkou únavou. Soupeři se pak po jedné chybě při nestandardním prostřídání obrany podařilo zvýšit na 3:0. Další gól již nepadl a tak Kyjov zůstal jediným týmem, který buldoky dokázal porazit a to i ve třetím vzájemném utkání na podzim. Kyjov - Bulldogs Brno 3:0

B: Šimák

O: Příkazský, Pinkas - Kočařík, Loubalová

Ú: Klička, Potůček, Švestka - Šuranský, Maršálek

S menší přestávkou buldoci nastoupili rovnou do dalšího zápasu proti odpočatým Malenovicím, které dorazily ještě v menším počtu, nicméně šlo v ten den o jejich první zápas a tak nastoupili do zápasu aktivněji. Buldokům rozjezd tentokrát trval pomaleji a tak již ve 4. minutě prohrávali 1:0. Postupně se však dostávali do zápasu a začali mít převahu, ale dlouho se nedokázali prosadit a najít nějakou skulinku v dobře organizované obranné hře soupeře. Ta se objevila až ve 12. minutě, kdy zůstal před brankou po přihrávce od Kličky úplně osamocený Potůček a vyrovnal na 1:1. Když už vypadalo, že skončí tímto skóre druhá třetina, tak se v poslední minutě ze střely od modré čáry prosadily Malenovice a ujaly se vedení 2:1. To však ještě nebylo vše, neboť velmi důležitým gólem se tři sekundy před koncem podařilo vyrovnat ze samostatného úniku Kličkovi. Ve třetí třetině měli buldoci velký tlak, ale soupeř dlouho odolával. Až cca necelé tři minuty před koncem se po vyražené střele prosadil z dorážky Tomáš Klička, který se následně při svém dalším střídání prosadil znovu z totožné akce a po velmi dobrém výkonu tak zkompletoval čistý hattrick. O velké převaze buldoků svědčí i počet střel na branku, kdy soupeře přestříleli 26 ku 10. Týmu tentokrát prospěla i změna sestavy a hra na 3 obránce a 6 útočníků. Že šlo o kvalitní výkon týmu svědčí i další zápas, kdy Malenovice v této sezóně jako první porazily Kyjov 1:0 po samostatných nájezdech.  Bulldogs - Malenovice 4:2