Úvod » Mladší žáci (U13) » 2021/2022

Turnaj mladších žáků 16.10. 2021 v Ostravě - Porubě (2. místo)

publikováno 19.10.2021 (aktualizováno 01.03.2022)

report z turnaje

V sobotu 16.10. brzo ráno se mladší žáci vydali na dlouhý výlet do Ostravy. Na rozehrání měli opět nejtěžšího soupeře, dosud stále neporažený tým Kyjova. Po dlouhé cestě se soupeř tentokrát zřejmě lépe rozhýbal a také rychleji přizpůsobil hře na asfaltovém povrchu a v první půli byl lepším týmem. Převahu zúročil i vedoucím gólem. V druhé půli se buldoci začali dostávat do hry a postupně převzali otěže zápasu, byli aktivnější, nicméně na nerovném asfaltovém hřišti, kde se občas povalovalo i nějaké to listí a kamínky, byla nějaká kloudná akce téměř neřešitelným rébusem. Jednalo se tedy spíše o velký boj o každý míček. Jelikož tým Kyjova díky dobré obranné hře defacto nepustil buldoky do žádného brejku nebo k pořádné dorážce (což byly snad jediné dvě cesty jak v Porubě vstřelit gól), tak zápas skončil nejtěsnějším rozdílem. Bulldogs Brno - Kyjov 0:1

Do druhého zápasu proti domácí Porubě vstoupili buldoci lépe. Od začátku hráli velmi aktivně a měli převahu. Nicméně domácí tým měl sestavu z velké části tvořenou staršími dívkami, které díky vyšším postavám srdnatě odolávaly. K prvnímu gólu v polovině první půle, tak vedla až dorážka Denise Šuranského po střele Radka Kočaříka, kterou brankař jen vyrazil před sebe. Urputný boj pokračoval i v druhé půli na jejímž začátku se podařilo buldokům podruhé skórovat, když se prosadil David Švestka. Jelikož už další gól nepadl, tak si buldoci připsali skalp i dalšího soupeře ze severní Moravy a navíc s čistým kontem. Bulldogs Brno - Poruba 2:0.

V posledním zápase výkon buldoků opět gradoval. Přestože nastoupili ihned po zápase s Porubou bez větší přestávky k dalšímu utkání, tak již bylo vidět že si trochu na asfaltový povrch zvykli. Soupeře opět zatlačili do defenzívy a po průniku Davida Švestky se ujali vedení již ve třetí minutě. V dalším průběhu začali buldoci soupeřům po křídlech nebezpečně unikat a ti je museli zastavovat za cenu faulů. Po prvním z faulů se v přesilové hře prosadila Petra Loubalová. Následně byl za aktivní hru odměněn i opakovaně faulovaný Radek Kočařík, kdy po dorážce vlastní střely skóroval šťastným skákavým bekhendovým prohozením mezi betony gólmana a zvýšil tak již na 3:0 a to stále v první půlce. Na začátku druhé půlky, po dalším faulu Karviné, přesilovku opět využila Petra Loubalová a zvýšila již na 4:0. V závěru, po menším nedorozumění v obraně, Karviná z průniku již jen korigovala skóre zápasu. Karviná - Bulldogs Brno 1:4

Turnaj v Ostravě byl díky povrchu, na který si už všichni hráči v Brně odvykli těžký, nicméně oproti minulému turnaji z poloviny téměř jiný tým předvedl bojovný a opět velmi sympatický výkon.