Mladší žáci poprvé v akci 2.10. 2021 na turnaji v Brně (2. místo)

publikováno 05.10.2021 (aktualizováno 01.03.2022)

První turnaj pro buldoky v obnovené kategorie mladších žáků

Mladší žáci poprvé v akci 2.10. na turnaji v Brně

Mladší žáci se pod hlavičkou buldoků objevili v Přeboru mladších žáků po několika letech a hned na úvod měli nejtěžšího soupeře z Kyjova, dosud neporažený tým který na minulém turnaji (kdy buldoci měli volno) všem soupeřům rozdával příděly. Nicméně buldoci do zápasu vlétli bez respektu a soupeře od začátku utkání přehrávali a zatlačili do defenzívy. Tlak vyústil ve čtvrté minutě v první gól, kdy po přihrávce od Davida Švestky skóroval Radek Svoboda. V deváté minutě se pak po dalším tlaku v pásmu uvolnil po vyjetí od mantinelu Radek Kočařík a po jeho přihrávce skóroval Jakub Cebák. Buldoci tak trochu překvapivě minutu před koncem prvním poloviny vedli 2:0. Soupeř zareagoval oddechovým časem, kdy přeházel sestavu a změnil styl hry. To se projevilo velmi rychlým snížením na 2:1 ještě v první půli. I v druhé půli byli buldoci aktivnější a soupeř hrozil i nadále převážně jen z rychlých protiútoků, kdy po jednom z nich i vyrovnal. Ještě minutu a půl před koncem byl stav 2:2, pak se projevila větší zkušenost soupeře z těžkých a vyrovnaných utkání, kterému se podařila vstřelit další branka. Vítězství pak hráči Kyjova potvrdili ještě další brankou 4 sekundy před koncem. Bulldogs Brno - Kyjov 2:4

Do druhého zápasu vstoupili buldoci opět velmi aktivně a již ve 22. sekundě zápasu vymetl Jakub Cebák příklepem šibenici po přesné přihrávce od Radka Kočaříka. V dalším průběhu utkání tlak buldoků pokračoval a po jednom z dalších závarů skóroval v páté minutě Radek Kočařík po přihrávce přes brankoviště od Davida Švestky. Další buldočí šance v první půli zůstaly neproměněné, čehož mohli buldoci litovat. Na začátku druhé půle totiž chvíli po buly na střední čáre z dálky vystřelil hráč Karviné a brankař buldoků si lehčí střelu, která snad mířila i mimo branku, srazil do vlastní sítě. Karviná ožila a ještě stále v první minutě druhé půle schladila buldoky druhým gólem. Opařené buldoky se trenérům naštěstí podařilo znovu nabudit a vrátili se po vyrovnávacím gólu soupeře k aktivní hře a k tlaku v útočném pásmu. Ve 13. minutě si pak z obrany seběhl Matěj Příkazský a po přihrávce od Jakuba Cebáka znovu poslal buldoky do vedení. V 17. minutě se uvolňoval na modré čáře mezi několika soupeři Radek Kočařík a v okamžiku když už šel téměř sám na branku ho soupeř podrazil. Buldoci si tak mohli vyzkoušet poprvé i přesilovou hru. Ta se jim povedla náramně, když ji po přihrávce od Davida Švestky využila Petra Loubalová. Vítězství buldoků pak v 19. minutě jistil gólem David Švestka po přihrávce od Radka Kočaříka. Bulldogs Brno - Karviná 5:2.

V posledním zápase výkon buldoků gradoval. Přesto, že již bylo vidět že je to třetí utkání, tak buldoci opět na soupeře vlétli a ten se stěží a jen velmi sporadicky dostával za půlící čáru. Mnohdy i minutový tlak v pásmu však zůstával nevyužitý až do 5. minuty, kdy se po přihrávce od Matěje Vávrů prosadila Petra Loubalová. V 7. minutě pak druhý gól přidal Matěj Příkazský. Přes spoustu dalších šancí se již buldokům skórovat nepodařilo a když poprvé udrželi i čisté konto, na kterém se podíleli oba brankaři, tak zápas skončil 2:0. Malenovice - Bulldogs Brno 0:2

Více než výsledky však potěší předváděná velmi aktivní hra celého týmu, který měl ve všech zápasech více ze hry díky skvělému pohybu.